SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

Ankara Tenis

ANKARA TENİS

Bilkent Sports International Tenis

Ankara, İstanbul, İzmir ve Mersin şehirlerinin en modern yerlerinde bulunan Sports International tenis merkezleri, üyelerine muhteşem hizmet ve programları göz alıcı bir düzen içinde sunmaya devam etmektedir.

Sports International Bilkent-Ankara Tesisinde 19 (9 tanesi kapalı ve ısıtmalı), Mavişehir-İzmir Tesisinde 7, Ataköy-İstanbul Tesisinde 4, Şişli-İstanbul Tesisinde 2, Mersin Marina Tesisinde 3 adet tenis kortu bulunmaktadır. Bu kortların tamamı yeterli aydınlatmaya sahip ve uluslararası müsabaka düzenlemeye uygun inşa edilmişlerdir.

Dünya standartlarındaki tesislerimiz, lüks soyunma odaları, sauna, jakuzi ve buhar odaları, son model ürünlerle güncellenmiş spor mağazaları, mükemmel mimarisi eşliğinde değerli üyelerimize hizmet vermektedir.

Sports International’da her türlü yaş ve seviyede üyenin büyük bir keyifle yararlanabileceği muhteşem bir tenis ortamı bulunmaktadır. Yarışma mahiyetinde turnuvalar, sosyal imkanlar, değişik seviyedeki aktivite programları ve tenis ligi siz değerli üyelerimizin katılımını beklemektedir. Tüm bu sosyal etkinlikler, her yaş ve seviyedeki üyelerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için dizayn edilmiştir.

Sports International’ın temel amacı, her ne seviyede olursanız olun, oyununuzu size çok daha iyi vakit geçirterek geliştirmektir.

Eğer, tenis oynamak konusunda ciddiyseniz ve oyununuzu eğlenceye dönüştürmek istiyorsanız, sizi Sports International’da hazırlamış olduğumuz çeşitli programlara davet etmekten mutluluk duyacağız.

ANKARA TENİS:

Öncelikle Ankara Sports International’daki en önemli hedefimizin yüksek performanslı tenis topluluğundakilerden ziyade, amatör tenis topluluğunun ihtiyaçları ile ilgilenmek olduğunu belirtmek isteriz. En başından itibaren bu muhteşem oyunu insanlara tanıtmak ve daha sonra bu oyunu sevmelerini sağlamak ve daha fazla oynamalarına teşvik etmek zorunda olduğumuzu biliyorduk.

Tenis üyelerimizin hayatın diğer safhalarında da devam edecek olan yeteneklerini, yükümlülüklere bağlılıklarını ve tenislerini geliştirmeleri bizim hedefimizdir. Felsefemiz ise “teniste sadece topa vurmaktan daha fazlası olduğu”dur. Oyuncuların programımızın bir parçası olarak, spor için, hayat boyu sürecek olan bir tutkuyu geliştireceklerini ummaktayız.

Tenis programımızın başarısına yönelik zincirdeki halkalar aşağıdaki gibidir;

ANKARA TENİS KORTU:
— Mükemmel Tesisler...

Sports International Bilkent Ankara’da toplam 19 korta (bunların 9 tanesi kapalı ve ısıtmalıdır) . Dünya kalitesine sahip tesislerle üyelerine en son modaya uygun tenis pro-dükkanları, duş tesisleri (sauna ve solaryumlu) ve lüks soyunma odaları sunmaktadır.

ANKARA TENİS DERSİ:
— Mükemmel Eğitim Programı...

Bu Eğitim Programı’nı oluştururmadaki temel hedefimiz, hangi seviyeden başlarsanız başlayın oyununuzu geliştirmek ve bunu yaparken iyi vakit geçirmektir!

İster yeni başlayan biri isterseniz bir uzman olun, burada sizin için uygun bir program mevcuttur. Bu program, sizin, arkadaşlarınızın ya da ailenizin tenis ve eğlence ihtiyaçları etrafında özelleştirilecek bir program olacaktır.Tenisiniz konusunda ne kadar ciddi olmak istediğiniz ise tamamen size bağlıdır.

Tenis profesyonelleri takımımız en kısa sürede sizin içinizdeki en iyiyi ortaya çıkarmak için en iyi eğitim metodlarını kullanacaktır.

- Yeni başlayanlar sadece bir kaç gün içerisinde tenis oynuyor olacaktır.

- Orta seviyedeki oyuncular oyunlarının tüm yönlerini geliştireceklerdir.

- İleri seviyedeki oyuncular oyunlarını rekabetçi bir uca keskinleştireceklerdir.

Eğitim programımızın bir önemli yönü de tenis profesyonellerimizin en modern eğitim metotları ile hemen hemen aynı eğitim metodlarını kullanacak olmasıdır. Tenis dünyasındaki yeni olan şeyler, öğretme yöntemleri ve biyomekaniğindeki en son buluşlar ve yenilikler ile tenis profesyonellerimizi her zaman güncel tutmaya çalışmaktalar.

ANKARA TENİS TURNUVASI:
—Mükemmel Müsabaka

Programı Mükemmel müsabaka programı, zincirimizdeki bir sonraki ve çok önemli bir halkadır. Tesislere sahibiz, oyuncuları nasıl oynayacakları konusunda eğiterek ya da oyunlarını geliştirerek hazırladık ve şimdi oyuncularımız müsabakada ne yapabileceklerini göstermek için hazırlar.

Tenis turnuvaları her klübün programına heyecan ve eğlence katar. Bir tenis maçı oynamak ve kazanmak herkes için neşeli bir deneyimdir.

Sonuç olarak programımız turnuvalar ve etkinlikler bakımından oldukça zengindir. Mümkün olan en geniş yetenek seviyeleri ve yaşları yelpazesini kapsamaya çalışıyoruz.

Oyuncuların rekabet ruhunu arttırmak ve turnuvaları daha heyecanlı ve zevkli hale getirmek fakat aynı zamanda adil bir ortam sağlamak amacıyla Sports International’da bir Seviye Sınıflandırma Sistemi ve Puan Sınıflandırma Sistemi takdim ettik. Bu, kulüp seviyesinde Türkiye’de ilk defa yapıldı ve o zamandan beri birçok kulüp bunu benimsedi.

Turnuvalarımız çeşitli bölümler, yaş grupları ve kategoriler (tekler, çiftler ve karışık çiftler) içermektedir.

Türkiye’de kulüp seviyesinde takdim ettiğimiz bir diğer yenilik de Tenis Ligi’dir. Bu tüm oyun seviyelerdeki kadınlar ve erkekler için bir takım müsabakasıdır. Programın amacı, Sports International Tenis Ligi şampiyonunu yıllık olarak belirlemek amacıyla Play-Off’lara başarılı takımların yükselmesi ile organize bir oyun sağlamaktır. Ayrıca oyunculara takım arkadaşlığını tecrübe etmeleri, tenis becerilerini geliştirmeleri, yeni oyuncularla tanışmaları ve onlara karşı rekabet etmeleri ve düzenli turnuvaların ötesinde müsabakaya katılmaları için de olanak sağlamaktadır.

Tenis programımızın başarısına yönelik zincirdeki bir diğer halka da

—Mükemmel Tenis Personeli

Tesisin görkemine rağmen Sports International’ın gerçek hazinesi arkadaş canlısı ve profesyonel personelidir.

Tenis profesyonellerimiz yaratıcı ve eğitsel teknikleri sıcak ve cana yakın bir stil ile birleştirmektedir. Personelimiz ile birlikte sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar oldukça sıkı çalışmakta ve üyelerimize istedikleri hizmeti vermek ve en önemlisi bunu eğlenceli hale getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışmaktayız!

Güçlü noktalarımızdan birisinin de etkinliklerin oldukça verimli bir şekilde planlanması ve zamanlanması olduğunu düşünmekteyiz. Turnuvalarımızı ve maçlarımızı önceden planlıyoruz ve bu da üyelerimize yoğun olan programlarını uygun bir şekilde zamanlama olanağı sağlamaktadır. Sonunda oyuncular tam olarak ne zaman, nerede ve kiminle oynayacaklarını bir kaç gün öncesinden (Lig maçları için bir kaç ay öncesinden) bilirler.

Size bazı istatistikler verebiliriz. Sports International’da 16 tenis kortunda bir yıllık sürede aşağıdakileri organize etmekteyiz:

- 6 turnuva (tekler ve çiftler)
- 1500 katılımcı
- 1450 maç
- 4 tenis ligi (erkekler ve kadınlar)
– 550 katılımcı
– 1400 maç - 6,000 tenis dersi
- 25,000 saat kort rezervasyonu
- Toplam : 35.000 saat kort doluluk oranı.

Bu istatistiklerin Sports International’ı sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Avrupa’da klüp seviyesinde amatör tenis programlarının ön kısmına koyduğuna şiddetle inanmakta ve bu durumla gurur duymaktayız..