SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

Sağlık ve Spor Aslan Burcu'nda (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Sağlık ve Spor Aslan Burcu'nda (23 Temmuz - 22 Ağustos)

 

Yönetici gezegeni güneş olan Aslan burcu canlılık, güç ve enerji timsalidir. Burcun vücutta yönettiği bölge kalp, sırt ve omuriliktir. Metabolizması orta hızdadır. 
 
Çok hızlı olmayan metabolizmasını, özellikle ilerleyen yaşlarda karşılaşacağı kilo problemlerine karşı canlı tutmak, sırt ve omurilik problemleri yaşamamak ve kalp sağlığını korumak için, spora özellikle ihtiyaç duyan burçlar arasında yer alır. Sağlıklı beslenerek ve düzenli aralıklarla spor yaparak sağlığını uzun yıllar koruyabilir. 
 
Sosyal ortamlarda, kalabalık içinde kendini mutlu hissedeceğinden, tek başına spor yapmaktan kaçınmalı, egzersizlerini sürekli tutabilmek için, salon sporlarını ve eğlenceli grup derslerini tercih etmelidir. 
 
Müzik Aslan burcunun gıdası olduğu için, egzersiz sırasında yüksek sesli, tempolu müzikler egzersizden çok daha fazla keyif almasını sağlayacaktır. Özellikle Aslan burcu kadınları müzik eşliğinde dans ederek kalori yakmaktan, biraz maço özelliklere sahip olan burcun erkekleri ise, kickbox, tekvando vb. aktiviteler ile form tutmaktan hoşlanırlar. 
 
Aslan burcu olarak sırt ve omurilik güçlendirmek için; koşu bandında hızlı ve tempolu yürüyüşler, yoga, pilates gibi egzersizler ihmal edilmemelidir. Oyun oynamaktan oldukça keyif aldıkları için, Squash, tenis, basketbol, voleybol gibi aktiviteler tam da onlara göredir. 
Tüm Aslan’lara SPORts dolu, sağlıklı günler dileriz…