SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

Sağlık ve Spor İkizler Burcu'nda (22 Mayıs - 21 Haziran)

Sağlık ve Spor İkizler Burcu'nda (22 Mayıs - 21 Haziran)

 

Merkür’ün yönettiği ikizler burcu, iletişimci, merak duygusu yüksek, akılcı ve mantıklı düşünceyi temsil eder.
 
Vücutta; sinir sistemi, kollar, omuzlar, eller ve akciğeri yönetir. Metabolizması yüksek hızdadır. Çok çevik bir burç olduğu için; aerobik, zumba, jimnastik, dans, basketbol, tenis gibi sporlar tam da ikizlere göredir. 
 
Değişiklik ikizlerin ruhunda vardır, tekdüze ve rutin şeylerden hiç hoşlanmazlar. Bu yüzden spor aktivitelerinde süreklilik sağlamaya çalışmaları ve birinden diğerine çok sık geçiş yapmamaları önerilir. 
 
İkizler burcu programsız ve anlık yaşamayı sever. Bu nedenle yemek zamanları genelde fast-food tercihler ağır basar. Genellikle kilolu değildir. Sağlıksız beslenmeye yatkın olmasına rağmen kilo problemi yaşamamasının nedeni, enerji dolu ve çok hareketli olmasıdır. Zayıf olmanın sağlıklı olmak anlamına gelmediğini unutmayıp, daha doğal, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye özen göstermelidir. 
 
Vücutta problem çıkarabilecek bölgeler akciğer ve vücudun üst kısımları olduğundan, koşmak, bisiklet çevirmek, aerobic yapmak ikizlere iyi gelecektir. İkizlerin konsantrasyon gerektiren sporlara tahammülü yoktur. Hareketli ve tempolu geçen grup derslerini zevkle yürütebilirler. 
Tüm İkizlere SPORts dolu günler dileriz….