SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

Sağlık ve Spor Boğa Burcu'nda (21 Nisan -21 Mayıs )

Sağlık ve Spor Boğa Burcu'nda (21 Nisan -21 Mayıs )

 

Boğa burcu’nu;  güzellik, konfor ve lüks gezegeni olan Venüs yönetir. Burcun vücutta yönettiği bölge tiroid bezi, yutak, bademcikler, yemek borusunun üst kısmı, ses telleri, kulaklar, östaki boruları, boyun, ense ve boğaz’dır. Metabolizması yavaş hızdadır. En önemli özellikleri olan irade ve kararlılık ile spor’a en yatkın burçlar arasındadır. 
 
Boğa burcu atletik bir yapıya sahip değildir. Yemeklere ve tatlılara düşkündür. Hareketsizlik onu rahatsız etmez. Ayrıca çok troid salgıladıkları için çabuk kilo almaya elverişlidir. Bu problemi aşmak için, kendisine uygun spor tercihleri yapmalı, kararlılık ve iradesini kullanarak yaşam boyu devam ettirmeli, motivasyon için kendilerini spor sonunda ödüllendirmelidir. Ödüller arasında rahatlatıcı bir sauna ya da masaj yer alabilir. 
 
Hızlı tempoda olan ve çeviklik gerektiren sporlar ona hitap etmez. Konsantrasyon gerektiren sporlardan daha çok zevk alır. Bunların arsında okçuluk ve bedenen ağır ancak çok hareket gerektirmeyen halter, pilates ve yoga vardır. Spor salonlarında ağırlık çalışmak Boğa’lara iyi gelir.
 
Boğa burcu bünyesi soğuğa karşı oldukça dayanıksızdır. Bu yüzden özellikle kış aylarında outdoor spor aktiviteleri sağlık ve performanslarını olumsuz etkileyebilir. Sosyal çevrelerini genişleterek, bünyelerini çok zorlamadan spor yapabilmeleri için salon sporlarını tercih etmeye özen göstermelidir. 
Tüm Boğa’lara SPORts dolu, sağlıklı günler dileriz…