SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

Sağlık ve Spor Koç Burcu'nda (21 Mart -20 Nisan )

Sağlık ve Spor Koç Burcu'nda (21 Mart -20 Nisan )

 

KOÇ BURCU 
Koç burcunun yönetici gezegeni; güç, dayanıklılık ve saldırganlığı temsil eden Mars’tır. Vücutta yönettiği bölge dişler ve baş bölgesidir. Metabolizması çok hızlı çalışır. Hareketsizlik, onu en çok sinirlendiren şeylerden biridir. 
Sağlıklarıyla ilgili yaptıkları en büyük hata, kendilerini fiziksel anlamda fazlaca zorlamaları, çok çalışmaları ve sınırları belirleyememeleridir. 
Sürekli hareket halinde ve çok enerjik olduklarından genelde kilo problemi yaşamazlar ancak spor ve diyet yaparken hızlıca sonuç almak isteyebilirler. Biraz sabır sonuçların olumlu dönmesine yardımcı olacaktır. 
Savaşçı Mars tarafından yönetilen Koç burçları, takım sporlarında başarı gösterir. Rekabet duyguları oldukça gelişmiştir. Sürekli kazanma hırsında olan Koç, genellikle istediği sonuca ulaşır. 
Yorucu ve ağır sporlardan kaçınmaması gereken Koç bu aktiviteler sayesinde sakinleşir ve rahatlar. Grup dersleri, tenis, futbol, basketbol, kick-boks, Uzakdoğu sporları, sörf gibi enerjik spor ve aktiviteler tam da Koç burcuna göredir. Ayrıca burcun özelliklerine uygun gelen, ağırlık çalışmaları, aletli jimnastik de denenmesi gerekenler arasındadır. 
Genellikle vücut ısısı yüksek olan Koç spor yaparken, ciddi şekilde sıvı kaybeder. Bu nedenle sürekli su içmeyi, yiyeceklerindeki acı ve baharatı makul bir ölçüye indirmeyi ihmal etmemelidir. 
Tüm Koç’lara SPORts dolu, sağlıklı günler dileriz…