SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

STUDIO DERSLERİ

2 farklı studio’da birçok farklı ders yapılmaktadır. Programları konusunda uzmanlaşmış aerobic koordinatörü tarafından üye istek ve ihtiyaçlarına yönelik yapılır. Yaklaşık 50dk lık zaman içerisinde tam performans sergilenir. Her yaş kesimine ve seviyeye uygun dersler, üyelerimizin sosyalleşmesini ,yeni arkadaşlıklar kurmasını, takım başarısını ve daha da önemlisi spor ile ilgili hedeflerine ulaşmasını sağlar. Bu derslerden bazıları %100 Fit, Spinning ,Pilates gibi derslerdir.

PERSONAL TRAINING

Personal  Training'i özel kılan antrenörünüzün sizi antrenman öncesinde ve sonrasında takibe alınması,ayrıca programınızın günlük olarak hazırlanmasıdır.

Sağlığınızla ilgili özel hedeflerinize daha kısa sürede ve daha sağlıklı ulaşmanıza yardımcı olur.

Motivasyonunuzun sürekli en üst düzeyde olmasını sağlar.

Antrenmanınız sürekli,sağlıklı ve kontrollü yapmanızı sağlayarak sakatlık riskini ortadan kaldırır.

Herhangi bir rahatsızlığınız varsa(bel fıtığı,şeker,boyun fıtığı,sırt,diz,duruş bozukluğu..vb) daha kontrollü bir antrenman sağlar.

Spor doğru yapıldığı taktirde size faydalı olacaktır. Egzersiz ve insan vücudu konusunda eğitimli kişilerin liderliğinde yapacağınız spor, size zamanınızın ve emeğinizin en doğru şekilde vücudunuza yansımasını sağlayacaktır. Bu konuda sizlere profesyonel olarak yardımcı olacak özel spor eğitmenlerimiz (Personal Trainer) Sports International’da sizleri hedeflerinize ulaştırmak için bekliyor.    

Araştırmalar kanıtlamıştır ki bir eğitmen ile yapılan spor, performansı % 40 daha  arttırmıştır. İşte egzersizi özel bir eğitmen ile yapmanız için diğer sebepler.

-Her insanın doğuştan gelen fiziksel özellikleri farklıdır. Çalışmaları sizin fiziksel özellik ve kapasitenize göre belirleyecek, uygulamaları ona göre yaptıracaktır. Hedefe uygun yapılan çalışmalar sizi sonuca daha hızlı götürecektir.

-Hedeflerinizi doğru belirleme konusunda profesyonel yardım ederek, sizi uygun hedefe yönlendirecektir.

-Dışarıdan profesyonel birisinin sizi takip etmesi hareketleri en doğru şekilde yapmanızı, hareketten yüksek verim almanızı ve en önemlisi sizin sakatlıklardan korunmanızı sağlayacaktır.

-Sizi spora bekleyen birisinin olması sorumluluk duygunuzu artıracak ve spora daha düzenli gitmeniz konusunda sizi teşvik edecektir.

-Size sağladığı yüksek motivasyon ile, spora ayırdığınız zamandan maksimum verim almanızı sağlayacak ve size sporu sevdirecektir.

-Herhangi bir rahatsızlık veya sakatlığınız varsa, ona özel çalışmalar ile sağlığınıza kavuşmanızı sağlanacaktır.

 

Pilates 

Pilates, Joseph Hubert Pilates tarafında bulunmuş bir egzersiz biçimidir.Joseph Pilates ‘in öncelikle “kontroloji” adını verdiği bu metot, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir olarak ortaya çıkmıştır. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle derindeki karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir. Bu kas gruplarını en etkili bir şekilde güçlendirmek için Pilates yer çekimini tamamen ortadan kaldıran aletler tasarlamıştır.Bu aletlerin her birinin özel yayları, ve bu yayların her birin kendine özel ağırlıkları bulunmaktadır.Kaslar bu yaylara direnç gösterirken uzayarak güçlenmektedirler.

Pek çok egzersiz aletinden farklı olarak tasarlanan bu aletler,  büyük kasların yanı sıra  küçük kasları da geliştirerek güçlendirmektedir. Böylece dengeli bir kas gelişimi sağlanır ve sağlıklı bir postur hedeflenir.