SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

Kulüp Kuralları

1. Tesiste sigara ve benzer tütün ürünleri içmek yasaktır. Bu maddeler ancak Sports International tarafından belirlenmiş yerlerde içilebilir.

2. Tesise silahla girilemez. Ruhsatlı olması halinde dahi tesiste silah taşınamaz.

3. Üye, tesiste uygun kıyafetler giymek zorundadır. Üyeler spor tesisinde kullanmak üzere ayrı bir spor ayakkabısı kullanmalıdır. Egzersiz alanlarına yüzme kıyafeti ile girilemez. Sports International belli tipteki egzersiz kıyafetlerini onaylama ve uygun olmayan kıyafetlere izin vermeme hakkını saklı tutar. Erkek üyeler kolsuz t-shirt ile egzersiz alanına giremez.

4. Üye, tesiste genel düzeni bozmayacak şekilde, iyi niyetle davranmak, tesis kurallarına uymak, başkalarını engelleyici veya rahatsız edici hal ve davranışlardan kaçınmak yükümlülüğündedir. Tesislerde sessiz olmamak, kaba, argo konuşmak, kırıcı dil kullanmak, diğer üye, konuk veya çalışanları incitmek, tahrik etmek, onların haklarını ihlal etmek veya çalışmalarına engel olmak, ahlak kurallarına aykırı davranışlar, aletlerin yerlerini değiştirmek, aletleri tesis yönetiminin izin vermediği tarzda kullanmak gibi davranışlar genel düzeni bozucu niteliktedir.

5. Tesisin alış veriş merkezi, iş merkezi veya benzeri bir merkezin, belirli bir bölümünde faaliyet göstermesi halinde, üye, bu merkeze ait yönetim, güvenlik ve diğer kurallara uymak zorundadır. Bu kuralların ihlali, tesis kurallarının ihlali ile aynı anlamı taşımaktadır.

6. Üyenin ve misafirlerin tesiste, Sports International’ın yazılı iznini almaksızın herhangi bir amaçla veya herhangi bir şekilde mal ve hizmet tanıtım ve satışını yapmaları yasaktır.

7. .Üye, tesise ait olup da tesiste üyelerin ortak kullanımına sunulmuş olan havlu, sabun ve benzeri eşyaları tesis dışına çıkartamaz. Sports International havlu kullanımı ile ilgili yeni düzenlemeler getirebilir.

8. Üye, tesiste (var ise) basketbol, futbol, hentbol, raketball, squash, tenis, voleybol ve benzeri alanlarının bulunması halinde, bu alanları Sports International’ın programları ve kuralları dahilinde kullanabilir.

9. Tesisteki, özel antrenör, kort ücretleri, beslenme testi hizmetleri gibi ilave ve özel aktiviteler üyelik ücreti kapsamı dışındadır ve ayrıca ücrete tabi tutulur.

10. Sports International’ın otoparkta park edilmiş üye ve misafir araçları ile bu araçlarda bırakılan veya soyunma odalarında yer alan dolaplarda bırakılan veya tesisin herhangi bir yerine bırakılan veya unutulan eşyalar konusunda herhangi bir sorumluluğu yoktur.

11. Üyeler tesiste bulunmadıkları ve tesisi kullanmadıkları sürelerde otoparkta araçlarını bırakamazlar. Aksi halde Sports tarafından, tüm masrafları ve sonuçları Üye’ye ait olmak üzere otoparkta bulunan araçların yetkililerce çekilmesini talep edebilir.

12. Üyeler, soyunma odalarında ancak 1 adet dolap kullanabilir ve tesisten ayrılırken soyunma odalarında yer alan dolaplardaki eşyaları almak ve dolabı boş ve açık konumda bırakmak zorundadır. Tesisin gün sonunda kapanmasını müteakip kilitli olarak bırakılan dolaplar Sports tarafından açılacak ve dolap içindeki eşyalardan Sports International sorumlu tutulmayacaktır.