SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

Ankara'da tatilin adı Sports

Ankara'da tatilin adı Sports

 

Ankara'dan yola çıkarak Türkiye'nin en önemli illerinde en güzel tesislere sahip olan Sports International'dan bahsetmek istiyorum bugün size. Malum sağlam kafa sağlam vücutta bulunur! Ankara'nın ilk spor merkezi olma özelliği taşıyan Sports International'da tüm sosyal medya hesaplarını MAG Dijital'e emanet etmiş durumda. 
 
Benim de Bilkent Üniversitesi'nde okuduğum yıllarda vazgeçilmez durağım olan, yazın sıcak aylarında nezih havuzunda serinlediğim çok özel bir yer. Artık tenis oynamasam da gittiğim zaman Ankara'da zor bulunan büyük tenis kortlarında eski dostlarla karşılaşmak oldukça keyifli. Tenis kortlarının hemen yanında bulunan Salus Restoran'da spor sonrası küçük bir mola vermenin tadı da başka yerde yok! Birbirinden renkli aktiviteler ile spor yapmayı keyifli bir eğlence haline dönüştüren Sports International CEO'su Orhan Koral bakın Sports International'i nasıl anlatıyor:
 
Sporun Adresi
Ankara’nın yanı sıra İzmir ve Mersin’de birer, İstanbul’da 4 tesis olmak üzere toplamda 7 spor kulübü ile hizmet vermekte olan Sports International, sporun hemen her alanında kendini gösteriyor. Bilkent’te geniş bir alana kurulmuş olan Sports International, Ankaralılar için pek çok hizmeti bir arada sunuyor. Sıcak yaz günlerinde hem büyüklüğü hem de ambiyansı ile Ankara’nın en çok tercih edilen yüzme havuzu olan bu tesis özellikle tatile gidemeyen Ankaralılar için hayli ferahlatıcı ve keyifli oluyor. Adeta Ankara’da bir vaha! Kendinizi bir anda Ege sahillerinde gibi hissediyorsunuz...
 
Türkiye'nin En Büyük Kortları
19 kortu ile Türkiye’nin en büyük tenis kortlarına sahip olan Bilkent Sports International’da tenis dersleri almak mümkün. Hem spor hem de kaliteli bir sosyal çevre edinebilmek için spor yapmak isteyenlerdenseniz Sports International doğru adres. Salonda çalışırken iş adamları, sanatçılar, bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar ve Ankara’nın önde gelen ailelerini yanınızdaki koşu bandında görmeniz mümkün. 
 
Bayramda güneye ya da yurtdışına gidemeyenler için Sports International’daki aktiviteler çok cazip bir seçenek gibi görünüyor. Aslında spora başlamak isteyenlere havuz ile ilk adımı atıp ardından düzenli spor yapmak için de iyi bir vesile olabilir. Sporun uzun ve sağlıklı ömür getirdiğini artık daha iyi anlamalıyız ve spora gitmemek için uydurduğumuz bahanelerden vazgeçmeliyiz.
 
Tesisin diğer özellikleri
Tesiste manzaralı, geniş ve aydınlık olmasına dikkat edilen salonlarda cafe, restaurant, buhar odası, sauna, masaj ve kuaför hizmetinin yanı sıra çocuklarınızı spor yaparken bırakabileceğiniz uzmanlar eşliğinde yönetilen çocuk kulüpleri de bulunmaktadır. Üyelerine yönelik fizik ölçüm ve değerlendirme ile birlikte beslenme danışmanlığı hizmeti de sunulmaktadır. 
 
Ayrıca bünyesinde düzenlediği outdoor spor etkinlikleri, eğlence aktiviteleri ve özel geziler ile üyelerinin sosyalleşmesine katkıda bulunmaktadır.