SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

Yerli Nadal Oberon Alkım Karakuş

Yerli Nadal Oberon Alkım Karakuş

 

OBERON Alkım Karakuş, Türkiye Tenis Federasyonu'nun Ordu'da düzenlediği 12 Yaş 4. Yaz Kupası'nda teklerde ve çiftlerde Türkiye şampiyonu olarak Sports International Mersin tenis oyuncusu olarak ilkleri, gerçekleştirdi.
 
Daha önce bir çok başarılara imza atan Oberon'un en büyük hayali çok benzetildiği İspanyol raket Rafael Nadal gibi dünyaca ünlü bir tenis oyuncu olarak Ay-yıldızlı formayla ülkesini temsil etmek olduğunu söyledi. Çalışmalarını Mersin Sports International Sağlıklı Yaşam Merkezi bünyesinde yer alan Emre Kara tay Tenis
Akademisi'nde sürdüren 12 yaşındaki Oberon Karakuş, Nadal gibi ünlü tenisçi olmanın hayalinin kuruyor.
 
Williams kardeşlerin hikayesine benzer bir tenis geçmişi olduğu söyleyen Oberon'un babası Hanifi Karakuş, "Oberonun kardeşi de kendisi gibi tenisçi olmak istiyor" dedi.
 
Mersin şehrinin  spor havasını ve felsefesini değiştirmek için yola çıkan Akdeniz Bölgesi Sports International Genel Müdürü Murat Uzunyurt tüm branşlarda yetenekli oyuncuları bünyelerinde toplayarak, Akdeniz bölgesinde de Türkiye'nin spor devi olmak istediklerini söyledi. Oberon Karakuş'la özel profesyonel kadrolarıyla ilgilendiklerini söyleyen Uzunyurt, Oberon'un 2013 yılında ülkemizi yurtdışında temsil etmesi için seferber olduklarını söyledi.
 
Tenis Koçu Emre Karatay da, ailesinin yönlendirmesiyle 6 yaşında tenise başlayan Oberon'un yeteneği ve isteğiyle gelecek vaat ettiğini söyledi. Oberon'un ailesinin, oğullarının daha kaliteli eğitim alabilmesi için Mersin Sports International'da Emre Karatay Tenis Akademisi'ni seçtiklerini anlatan Karatay, "Henüz geleli bir ay gibi bir süre olmasına rağmen, turnuvalara katılan Oberon, teklerde ve çiftlerde Türkiye şampiyonu olarak dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Hedefimiz Nadal gibi ünlü bir tenisçi olmasını sağlamak. Aile bunun için her türlü riski alarak tenise yatırım yaptı .Hedef Milli Takım'a girerek, dünya profesyonelleri arasında yer almayı hedefliyoruz" diye konuştu.