SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

Kışın cilt bakımı nasıl olmalı?

Kışın cilt bakımı nasıl olmalı?

 

Hava sıcaklıklarının değişimiyle birlikte cilt bakımınızın da rutininizin kesinlikle değişmesi gerekmektedir.Cildinizi yaz aylarında işlediği gibi değil de, kesinlikle yeni rutine alıştırarak kış aylarına göre tempolamanız gerekir.

Kış aylarında vücudunuzun zarar görmemesini ve genç kalmasını istiyorsanız, kesinlikle bu adımları takip etmelisiniz

 

Sabah kalktığınızda sıcak bir duşa merhaba deyin, duştan çıkmadan 15 saniye boyunca soğuk su altında kalın. Gittikçe sıcaklığı arttırın ve hemen ardından biraz soğutun. Bu işlemi mümkünse 2 dakika tekrarlayın. Bu, basit bir hidroterapi tekniği iken, vücudunuzdaki kan dolaşımını düzenleyerek cildinizin canlanmasını sağlar. Bu, hem dinçleştirici hem de çok faydalı bir bakımdır.

Yüksek koruma faktörlü, çinko oksit içeren SPF30 koruyucu krem ve kaliteli bir nemlendirici kullanın. Dudaklarınızın çatlamaması içinse yoğun nem veren ve E vitamini içeren balmi kullanmanızı sizlere öneririz.

Cildinizi en az haftada iki kez eksfoliye dilen ve cildinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlayın. Cildinizin ekstra nemi emebilmesi bu işlemle sağlanacakken, yazın üretilen yağ kışın soğuk havalarda sorun olmaktan çıkacaktır.

Bir bardak limonlu sıcak su için. Bu çinlilerin vücudunuza enerji vermesi için kullandığı bitisel bir methoddur. Karaciğer ve safra kesesi de dahil tüm sisteminizi detokslar. Bu da vücudunuzun kötü bir cilde neden olan toksinlerden arındırmak için çok daha çabuk kanı temizleyeceğini gösterir.

Rahat uyuyun. Güzel bir uykunun faydası hiçbir şeye değişilmez. Eğer yeteri kadar uyuyamazsanız oksijen seviyeniz düşer, bu da hücrelerinizin çabucak yenilenemeyeceğini gösterir. Bu da yaşlanmaya neden olur. Mutlaka yedi, sekiz ya da dokuz saat uyumaya çalışın ve sınırsız faydasından yararlanın.