SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

sports'ta forma girenler için stil yenileme tüyoları

sports'ta forma girenler için stil yenileme tüyoları

 

Artık siz, eskisi gibi kilolu, güçsüz veya çökmü? görünümlü insan değilsiniz... Saklamanız gereken sarkıklarınız, fazlalıklarınız gündetı gütıe azalıyor, kendinize güveniniz artıyor. Eh, haliyle dolabınızdaki eskileri yenilemek de gerekiyor!
Eskiden olsa her sabah dolabınızın karsısına geçip "Giyecek bir şeyirn yok' da, oflayıp puflar ve sonunda gözünüze kestirdiğiniz en bol kazağı üstünüze geçirip çıkardınız... Bu, Sports International ile tanışmadan önceydi... Şirndi muhtemelen yine "Giyecek hiçbir şeyim yok diyorsunuz, ama bu kez bir farkla i artık fit vücudunuza o eski bol kıyafetleri yakıştırarnıyorsunuz! Evet siz artık daha iyisiniz ve daha iyi giyinmeyi hak ediyorsunuz. Gelin, dolabımzdakileri baştan aşağı yenileme yolculuğunda size eslik edelim. S'Derginin pratik tüyol arıyl a gözünüzde büyüyen alışveriş işi çok kolay ve eğlenceli olacak, üstelik sizi hiç giymeyeceğiniz parçalar alıp masrafa girmekten koruyacak.
 
1. Aşama: Dolabı açıyoruz!
 
Öncelikle gözünüzde büyüyen dolabın kapaklarını bir açın bakalım... Çekmeceleri de açın, inceleyin bakalım neleriniz var. Ortalığı dağıtmaktan korkmayın, nasıl olsa bunlar m pek çoğu muhtemelen bir daha o dolaba girmeyecek.
 
En sevdiğiniz ve sık sık giydiğiniz şeyleri bir köşeye ayırın. Bunların nesini sevdiğinizi, neden onlarla rahat ettiğinizi oturup düşünün.
 
Hatta mümkünse bir liste yapın, üsenrneyip yazın. Örneğin;
 
* Pek çok iklimde birden giyebiliyorum. (Serin havada da giysem, sıcakta da giysem saçma durmuyor)
 
* Dokusu çok yumuşak
 
* Terletmiyor
 
* Etek boyu çok kulları işli
 
* Pek çuk farklı parçayla kombine etrnek mümkün vs...
 
Şimdi de, gerçekten yıllardır, aylardır elinizi sürmediğiniz, alıp da pişrnan olduğunuz kıyafetlerinizi çıkartıp bir köşeye al m. Eğer çok fazla böyle giysiniz varsa, o zaman gerçekten en az sevdiğiniz 4-5 parçaya odaklanın. Sonra aynı şekilde,neden beğenmediğinizi düşünün...
 
* Dekoltesi çok iddialı
 
* Tarzıma uymuyor, çok yaslı/çok genç gösteriyor
 
* Rengi dolabırndaki çoğu kıyafete uymuyor
 
* Kum ası kötü/kasın diriyor vs...
 
2.Aşama: Atın, Ayrıştırın, Bağışlayın...
 
Şimdi, gerçekten uzun zamandır giyrnediğiniz, bundan sonra da giymeyi düşünmediğiniz giysilerinim ayırın ve bunları da kendi içinde atılacaklar ve bağışlanacaklar olarakgruplaym.
 
ikinci el giysi dükkanlarına, hayır kurumlarına, giysi değiş tokuş etkinliklerine, bit pazarlarına verebileceğiniz giysileriniz düzgün, taniz, fazla yıpranmam ıs arna üzerinize veya zevkinize artık uymayan giysiler olmalı. Vereceğiniz kişilerin mutluluğunu da düşünerek, bu giysilerinizi temizleyin ve düzgün bir şekilde katlanmış olarak teslim etmeye özen gösterin...
 
Diğerleri, yani hern kimseye verilemeyecek kadar eski ve yıpranmış hern de sizin giymek istemediklerinizi, bir takım el işi projelerinde kullanılmak üzere kesip biçip hobi kutunuza doldurabilir, toz bezi yapabilir ya da -gerçekten kötüyse- çöpe gönderebilirsiniz.
 
3 Aşama: Yeni Stilinizi Araştırın!
 
Oh... Şimdiden dolaplarınızın yüzü gözü açıldı. Artık daha kullanışlı giysiler için yeterince yeriniz var Şimdiki aşarna» en eğlencelisi! Araştırma yapın. Moda dergilerini karıştırın, yeni tarzınızın nasıl olması gerektiği hakkında düşünün. Siz klasik tarzları seven bir kadın mısınız» bir outdoor erkeği mi; öğrenci misiniz, çocuklu bir ailenin reisi rni? Neler sizin için daha kullanışlı olur» neler giymek sizi rnutlu eder? Bir daha yanlış parçalara para bayılmış olmak istemiyorsanız, bunları mutlaka aklınızda tutun...
 
 
4 Aşama: Liste Yapmak...
 
Bugün alışverişe çıkıp tek seferde listenizdeki her şeyi almaya kalkışırsanız, sadece bu yılın modasından oluşan bir gardrobunuz olur ve seneye takılıp kalırsınız Bu yüzden» kişisel stilinizi oluştururken sakın acele etmeyin. Bir ay tek bir elbise» sonraki ay tek bir gömlek.. Yavaş yavaş ve adırn adım ilerlerseniz, seçimleriniz içinize daha fazla sinecektir.
 
Modası geçmeyecek türden her şey ile kombine edilebilen ana parçaları mutlaka edinin.
 
Örneğin bu listedekileri aklınızın bir köşesine not etseniz iyi olur;
 
Vücut tipinize uygun» siyah bir elbise
Blazer (Resrni ceketin biraz daha. spor versiyonları)
Klasik, kesimli bir kumaş pantolon
Dizüstü desensiz bir kumaş etek
Farklı renklerde külotlu çoraplar
Siyah beyaz ve bej gibi ana. renklerde basit atlet ve tişörtler
Klasik siyah veya ten rengi kapalı topuklu ayakkabı
Erkekler için klasik siyah ayakkabı
Yine erkekler için Docker's tarzı bej renkte pantolon
Bir-ikitane çok kullanılan renkte düz gömlek
 
5. Aşama: Alışveriş Zamanı!
 
Arnan dikkat buraya, kadar çok iyi geldiniz ama gelirken öğrendiklerinizi aklınızda, bulundurmayı sakın unutrn ayini Mümkünse notlarınızı» dergilerden beğendiğiniz sayfaları yırtıp yanınıza alın.
Bu kez alışveriş yaparken;
 
Vücut şeklinize boyunuza, görese çimler yapmaya. çalışın
Birbiriyle kombine edilebilen» klasik ve za.ma.nsız parçalara yatırım yapın»
Mutlaka deneyin; gerekiyorsa terziye uğrayın
Mümkünse alışverişe yalnız gidin» yanınızda getirdiğiniz kişi kendi zevkiyle kafanızı karıştırmasın»
Alrnış olrnak için almayın» bazı şeyleri zamana bırakın...
 
Sonunda! Sports Internationarın eseri fit bir vücut ve mükemmel bir stil bir araya geldi...
 
Evet  bu şık sağlıklı ve imrenilen kişi sizsiniz!