SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

saç modelinizi vücudunuza göre seçin

saç modelinizi vücudunuza göre seçin

 

 
MİNYON YAPILIYSANIZ...
 
Boyunuz l|5çrrfin altındaysa ve fazla kilolarınız yoksa, minyon hanımlar kulübüne hoş geldiniz! Kısa boylu ve fazla kilolu olmayan hanımların orta ve kısa boy saç kesimlerinden şaşmaması gerekiyor. Omuz hizasından çene hizasına kadar olan uzunluklar, bu vücutyapısma sahip olanlar içinidealolarakgösteriliyor. Saçlarınız ince telliyse katlı veya asimetrik kesimlerle hareket katabilir, geniş biralına sahipseniz kakül ve perçem kullanabilirsiniz. Hafif dalgalar da hoş olabilir. Renk olarak pek çok cesur tonu deneyebilirsiniz!
 
Uzak durun:
 
Omuz hizasından daha uzun saçlar
Kısa ama kabarık saçlar (Başınız vücudunuza göre büyük gözükür)
Çok geniş dalgalar
At kuyruğu» örgü gibi çocuksu durabilecek modeller
Fazla renkli ve büyük saç aksesuarları
Bu Tarzın Stil İkonu: Audrey Tautou
 
KIVRIMLIYSANIZ...
 
Biraz kilolu bir hanımsanız saç modelinizi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Birincisi, aşırılıklardan uzak durmak; çok kabarık saç, çok kabarık bukleler, çok uzun veya çok kısa kesimler gibi seçenekleri hemen eleyin. Yanlarda fazla katlı ve enine kabaran modellerden uzak d urun, bunlar yüzünüzü olduğundan daha geniş gösterir. Orta uzunlukta, uçlardan katlı, hafif dalgalı saçlar sizin için idealdir. Alnınız yeterince geniş veya uzunsa asimetrik perçem deneyebilir, saçınızı yandan ayırabilirsiniz, böylece yüzünüzün yarısı örtüleceği için daha ince bir görünüme sahip olursunuz.
 
Uzak durun:
 
Omuz hizasından daha kısa kesimler
Çok kısa veya küt kahküller
Kısa ve bol katlar
Geniş dalgalar
Büyük aksesuarlar
Çok cesur renkler
 
Bu Tarzın Stil İkonu: Jennifer Lopez
 
UZUN BOYLUYSANIZ...
 
Boyunuz 175'in üzerinde ve yapı olarak atletik veya zayıfsınız. Manken standartlarına uygun bir vücuda sahip olsanız da, size uygun olmayan bazı saç modelleri var... Örneğin "Pixie Cuf dediğimiz, erkek tipi kısacık kesimler uzun ve atletik hanımları biraz fazla maskülen gösteriyor. Sizin için en uygun kesim, boyunuzla orantılı uzun ve dalgalı saçlar... Geniş dalgaları, küt kesimleri, kahkül ve perçemleri deneyebilirsiniz; ama renk olarak doğal tonlardan şaşmayın; yoksa biraz fazla iddialı görünebilirsiniz. Saç aksesuarlarında ve şapkalarda ise cesur olun! Bunları kullanmak için en uygun vücut tipine sahipsiniz
 
Uzak durun;
 
Çok kısa (Erkek tipi)
Tepeden topuz (Çok uzun boyluysanız)
Tepeden kabartmalı modeller
İddialı renkler
 
Bu Tarzın Stil İkonu: Taylor Swift