SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

İstanbul'da "Sports Festivali" Düzenlenecek

İstanbul'da

İstanbul'da, "şiddete karşı spor" temasıyla 16 Ocak'ta "Sports Festivali" düzenlecek.

İstanbul'da, "şiddete karşı spor" temasıyla 16 Ocak'ta "Sports Festivali" düzenlecek.
Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Sports International tarafından düzenlenen "Sports Festivali"nin bu yılki teması "şiddete karşı spor" olacak. Katılımcıların beyaz giysilerle katılacağı festival, spor eğitmenlerinin barış için güvercin uçurmasıyla başlayacak.
Türkiye'nin alanında uzmanlaşmış spor eğitmenlerini bir araya getiren festivalde katılımcılar hep birlikte spor yapacak ve vücudunu spor ile ilk kez tanıştıracak olanlar bilgilendirilecek.
Festivalde katılımcılar, birçok dövüş sporundan esinlenerek fitness ve dansı koreografisiyle birlikte sunulan "Si Combat Fitness"i deneyimleme fırsatı bulacak. Barış teması için özel olarak seçilen "Si Combat Fitness", katılımcıların fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarını gidermeye yardımcı olacak. Bu etkinlik, dövüşün sadece sokaklarda birbirini incitmek için değil, sağlık için salonlarda birlikte eğlenerek, stres atarak ne kadar uyumlu ve estetik olabileceğini de kanıtlayacak.
Duruş, denge, koordinasyon becerilerini geliştirmeyi, kuvvet ve özgüven kazanmayı hedefleyenler "Si Combat Fitness" ile 50 dakikada 500 kalori yakabilecek.