SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

Fitness Akademi Hakkında

Büyüme hedefi içinde olan Sports International,  kültürüne ve standartlarına uygun çalışma arkadaşları yetiştirmek,  üyelerine daha iyi hizmet vermek ve Fitness sektörüne geleceğin ‘Fitness Profesyonelleri’ni kazandırmak amacıyla  ‘’Sports International Fitness Akademi ‘ yi  kurdu.

Tümü spor akademisi mezunu olan SI eğitmenleri için Fitness Akademi çatısı altında düzenlenecek  eğitim   ve  sertifika programları ile değişen müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayan, işinde fark yaratarak sürekli büyümeyi ve gelişmeyi hedefleyen Fitness ekipleri yetiştirmek amaçlanmıştır.

Fitness Akademi çatısı altında ; uzun soluklu eğitim ve gelişim programlarıyla , sürekli gelişen içeriği ile teorik ve  vaka çalışmaları ile zenginleştirilmiş uygulamalı faaliyetler,  kurum içi eğitimciler ve  Ankara Üniversitesi işbirliği ile yürütülmektedir.

Sertifikasyon programlarının ilki  Ocak 2015 ‘de  ’Ankara Üniversitesi ‘’işbirliğiyle "Bireysel Antrenör (Personel Trainer ) Sertifika Programı " olarak gerçekleşmistir.

BİREYSEL ANTRENÖR (PERSONAL TRAİNER SERTİFİKA) PROGRAMI

Türkiye'de ilk defa bir üniversite ve spor kulübü işbirliği çerçevesinde yürütülen  ‘Personal Trainer Sertifika Eğitim Programı’nın Amacı:

Spor ve Fitness sektöründe çalışan veya meslek edinmek isteyen katılımcılara mesleki ve bireysel yeterlilik eğitimleri sunarak,  başarılı olan kursiyerlere sertifika ve Sports International Tesislerinde kariyer yapma fırsatı vermektir.