SPORTS & YAŞAM DERGİSİ

Satış Akademisi Hakkında

Sektörünün  öncüsü ve  lideri Sports International, satış organizasyonunun mesleki ve kişisel yetkinliklerini geliştirmek, satış sektörüne, işe alımdan ‘satış  liderliğine’ doğru uzanan bir eğitim ve gelişim süreci oluşturmak amacıyla  ‘Sports International Satış Akademisi’ ni kurdu.

Misyonu:

Türkiye satış organizasyonuna, şirketin büyüme stratejisiyle doğru orantılı, kurum kültürüyle uyumlu, geliştirilmiş eğitim ve gelişim programlarıyla,  geleceğin satış liderlerini yetiştirmektir.

 

Satış Akademisi Eğitim ve Gelişimi Programı;

Eğitim ve Gelişim;  Bilkent Holding Şirketleri ve Sports International Oryantasyon Programı ile başlar. Oryantasyon Programı ile; Akademililerin, Bilkent Holding ve Sports International organizasyonunu tanımaları ve böylece şirket kurum ve kültürüne adaptasyon sürecinin hızlandırılması amaçlanmaktadır. 1 günlük oryantasyon programında; Bilkent Holding Şirketleri ve  organizasyonu tanıtım sunumu,  aktiviteler ve  şirketlere düzenlenen tanıtım gezileri yer almaktadır.

Satış Akademisi Eğitim sürecinde; Akademide eğitim alma fırsatını yakalayan adaylara eğitimleri ; hem şirket stratejilerimize hem de ihtiyaçlarına en uygun eğitim programları ile,  Sports International kültürünü benimsemiş,  satış yönetimine hakim, ’tam zamanlı iç eğitimciler’ ve ‘profesyonel eğitimciler’  işbirliğiyle verilmektedir . Eğitim Programı; “Temel Satış Eğitimi” ve “Sports International Satış Eğitimi” kapsamında 10 günlük  eğitim olarak planlanmıştır. Bu programlara paralel olarak,  Akademi adayları için kişisel gelişim ve motivasyon amaçlı, diyetisyen hizmetleri, kişiye özel  fitness  egzersiz  programları, pilates, step aerobik, zumba ve spining  gibi tesis ürün ve hizmetlerini tanıtan aktiviteler de düzenlenmektedir. 

Sports International Satış Akademi sonunda başarılı olan adaylara  ‘Katılım Belgesi’  verilmektedir.